Soutěž od Dennys

9. ledna 2013 v 18:38
Ahoj! Jedna z našich nejnovějších členek přišla se skvělým nápadem! A to se soutěží o Nejkvalitnější povídku! Její nápad je naprosto úžasný a proto ho vystavuji zde na blogu! Do komentů prosím napište svůj názor a pokud byste se chtěli přihlásit tak zase prosím na e-mail klubu: klub-pisalku@seznam.cz Znění přighlášky by se v nejbližší době mělo objevit na blogu. A teď k tomu v čem ta soutěž vlastně spočívá.... :)


Soutěž o nejkvalitnější povídku

Každý z účastníků začíná na nula bodech, které se postupně navyšují, díky hodnocení tří rozhodčích.
Dva rozhodčí budou uvedený anonymně a tím třetím budu já (Dennys). Z důvodu nadržování, Vás tito dva další rozhodčí nebudou ani znát, budou mít jen za úkol Vás zhodnotit od 1bodu až po 5bodů. Rozhodčí nikdy nesmí dát nula bodů a své názory, společně s počtem bodů, sdělí mě a já je potom přepošlu admince společně s vyhodnocením výherců prvního kola, neboť tím soutěž nekončí, bude dále pokračovat zadáním dalšího tématu a postupně se bude vyřazovat až do posledního pisálka.
Avšak, dejte si pozor, protože vaše postavení v této soutěži neovlivňují body, ale také i hodnocení rozhodčích.
Moje hodnocení nebude tolik důležité, proto předem upozorňuji, že daný počet bodů, které budu moc dát je jen od 1bodu až po 3body. Mé slovní hodnocení, ohledně toho co je dobře a co špatně, nebude mít taky moc vysokou cenu. Je to hlavně z toho důvodu, že i když píšu šest let, stále jsem v spisovatelským oboru nováčkem. Rozhodčí, jenž Vás budou hodnotit ve svém oboru se orientují téměř až 10 let. Každý rozhodčí Vás také ohodnotí dvěma dalšími způsoby, a to: Vypíše negativa, která se mu nelíbila na vaší povídce a napíše pozitiva, která se mu naopak na vaší povídce líbila.
K závěru napíše: ANO, pustil/a bych jí dál.

A teď konečně k tématu povídky:

Může být libovolně dlouhá, žánr jsem se rozhodla, že pro toto kolo bude HOROR(Z důvodu rozšíření obzorů a vyzkoušení stylů psaní jsem se rozhodla, že žánry se budou v dalších kolem obměňovat)

První nárok: Musíte do povídky nějak vepsat tyto věty, v libovolném pořadí, ale musí zapadnout a navazovat do děje, tak aby se téměř zdálo, že Vám je nikdo nezadal.
1. Zvedl ruku a tiše zaklepal honosným klepadlem na dveře
2. Odraz v zrcadle se začal vlnit
3. Žena elegantně popotáhla z cigarety

Věty mohou být použity v libovolné osobě, v libovolném pádu a to klidně i Ich nebo Er formy. Můžete si je i poupravit. V případě zvedl, se dá použít i pozvedl, nebo jen zaklepal.
V druhém případě se nemusí jednat konkrétně o zrcadlo, může to být i odraz ve vodě, ve skleničce.
V posledním bodu nemusí nutně kouřit žena, a nemusí kouřit ani z cigarety. Co třeba z vodní dýmky?

Druhý nárok je postava, kterou musíte mít v ději. Jelikož vím, že většina z členů jsou ženy, vím, že i většina z nás má potřebu psát o dívčích hrdinkách ve věku 13-18 let. Vyšší kategorii nepíšeme a je pro většinu neznámou. Proto jsem se rozhodla, že nejenže musí být vaše hlavní postava chlap, musí jí být i něco málo přes 27 let. Bude to chlapík nebo-li mladý dospělí, který se snaží ukázat lidem nevinnost a krásu světa. I přestože je poněkud starší, stále má klasické ideály o tom, jak napraví svět a jak se stane výjimečným a uznávaným vědcem.

Tak, jak jsem už řekla, toto jsou veškeré podmínky a podklady k vaší povídce. Účastnit se může kdokoliv z členů kromě mě, děj může být libovolný a s hlavní postavou si můžete pohrát (Slušně míněno). Může být zlý, ošklivý, krásný, nesnášící děti. A může to být i klidně přeoperovaný na ženu. Zbytek je jen a jen na Vás. Ještě bych chtěla zmínit, že začínající spisovatelé spíše v této soutěži uvítáme, neb úkolem této soutěže, není Vás z ní vyhodit a ocenit za Vaší práci, ale rozvíjet Vaše spisovatelské dovednosti.
Přesto máme pro první tři místa ceny. V případě, že se bude účastnit všech 10 členů (Počet zaznamenán dne 9.1. 2013, tudíž se omlouvám za případné zastaralé informace, v případě přibytí členů. A taky nepočítám sebe.), je možno uvažovat, o tom, že budou 4 výherci oceněni.

Ceny: 1. Místo, reklama na blog, která bude na blogu u všech pisálků na viditelném místě (na 1 měs) - zřejmě se nejdříve budeme, ale muset domluvit, zda-li všichni s touto odměnou souhlasí
2. Místo, graficky vyrobená obálka pro jednu z vašich povídek (námět vyberete libovolný) a taky menší oddělovač pro vaší povídku
3. Místo, diplom s věnováním (popřípadě nevhodnosti, vymyslete lepší odměnu a pište do komentářů pod tento článek)

Ostatní účastníci budou zmíněny na mém blogu mysticoracle, jako účastníci, dle toho jak se v soutěži prosadili. Omlouvám se, že se opakuji, ale opět upozorňuji, že tato soutěž slouží hlavně k tomu, abyste porovnali své psané schopnosti a věděli tak co dál vylepšovat a jaký žánr a typ postav Vám nejvíce tzv. sluší.

Poznámka 1. V případě, že bude pisálek vyřazen, může stále psát povídky na zadané téma a odesílat je admince. Aspoň bude tento klub více aktivnější.

Poznámka 2. Přihlášky podávejte do 7.února 2013. Soutěž by mohla započít někdy kolem 9. února 2013 a zasílání Vašich povídek bude do 7. března 2013 a vyhodnocení zřejmě až 14. března 2013

Poznámka 3. V případě, že se přihlásíte a neodešlete povídku do zadaného termínu, jste automaticky vyřazení. Nemohu z Vás přece povídky páčit a nutit Vás k psaní na téma, na které nevíte co napsat. Stejně jako tak Vás za to nemohu trestně stíhat ;)

Dennys
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vera Vera | Web | 9. ledna 2013 v 23:38 | Reagovat

Budu se snažit něčím přispět, i když horory nejsou moje silná stránka, no tak to alespoň zkusím :)
Jo, ještě jednou díky za přijetí do klubu!! :)

2 weilyn-story weilyn-story | Web | 10. ledna 2013 v 10:00 | Reagovat

Moc zajimava soutez.;-);-);-) asi se zapojim :-D:-D:-D

3 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | 10. ledna 2013 v 15:04 | Reagovat

zajímavý nápad, zkusím něco vymyslet, ale upozorňuji, že já píšu jen pár měsíců :-)

4 Katie Katie | Web | 10. ledna 2013 v 16:17 | Reagovat

No po dlouhém zvažování jsem si řekla že to skusím, psaním se zlepšujem tak at to stojí za to =) =D

5 Ana "Knihofil18" Syringa Ana "Knihofil18" Syringa | 11. ledna 2013 v 21:17 | Reagovat

nie, na horor si netrúfam. :D neviem to tak podať. :)

6 Simona Gray Simona Gray | Web | 13. ledna 2013 v 11:33 | Reagovat

Wow, to vyzerá zaujímavo...asi sa do toho pustím :D Horrory sú zaujímavá téma... :D

7 Darren Moore Darren Moore | Web | 14. ledna 2013 v 19:54 | Reagovat

Taktéž se hlásím. Horror jsem ještě nezkoušel a bude to pro mě určitě zajímavá zkušenost (mimo toho si - jakožto nenapravitelný scifista - řádně vychutnám vědce :-)

8 Lucienne Lucienne | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 0:27 | Reagovat

Mě to připadá jako moc dobrý nápad :-) Ráda bych se zúčastnila, ale mám jeden zásadní problém, a to nedostatek času. Každopádně to zkusím nějak udělat a nejspíš se přihlásím.
Mám ale jeden dotaz týkající se hl. postavy - ten chlápek musí mít ambice v o boru VĚDA v pravém slova smyslu? Chci říct - může se zabývat oborem, který on sám částečně za vědu považuje? (abych byla konkrétní - v oboru nadpřirozených jevů a duchařiny :-D)

9 Dennys Dennys | Web | 15. ledna 2013 v 19:04 | Reagovat

[8]: Tato hlavní postava se může klidně zabývat nadpřirozenými jevy a duchařinou. Klidně nech zapracovat svou fantazii ;-)
Originalita se cení...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama