TT - Zrcadlo - Dennys

15. ledna 2013 v 21:05 | Dennys |  TT - Příspěvky
Krátký proslov k mému výtvoru:
Klubové tématem týdne se stalo téma Zrcadlo. Je to téma velmi nápadité a proto jsem hned vymyslela několik způsobu, jak ho podat. Bohužel nejsem člověk příliš kreativní a proto jsem se toto téma týdne rozhodla podat jako obyčejnou krátkou povídku nebo-li drabble.
Každý z nás ví co je to drabble a protože určitě i vy sami víte jak je těžké napsat povídku o sto slovech rozhodla jsem se vybrat Tripple drabble. Tak posuďte sami moje drabblovské schopnosti, protože tohle je jeden z mých prvních.

​​Téma týdne: Zrcadlo

Počet slov: 300

Ten odraz byl od ní tak odlišný, ale přesto ho nenáviděla. Byla v něm ta krásná hodná duše očekávající hezká slova lásky a slibu na věčnost. Ne, teď už taková nebyla. Už nikdy by nedokázala bezmezně věřit muži, i oni Vás jsou schopni zradit.
Avšak její strach byl v něčem prospěšný. Od onoho osudného svatebního dne se tolik změnila a k lepšímu. Byla mu vlastně vděčná, že odřekl.
V den jeho slůvka ne, uzavřela svůj odraz do velkého zrcadla v sále obrazů. Jediné co se v tomto zrcadle jinak odráželo, byla její podoba nevinné panny, která pomýšlela jen s dobrými úmysly.
Zrada... to bylo jediné co jí teď přicházelo na mysl, když si prstem přejížděla po dokonalé a jemné tváři v zrcadle.
Naděje, zašeptala a zavřela oči. Ano, jakoby to bylo dnes. Tehdy se oblékla do bílých korzetových šatů a připravovala se na svůj den. Měla kolem sebe i několik dvorních dam, které jí pomáhaly s přípravami. Nebýt jejich šikovných ručiček, tak by se do těchto úzkých šatů, se svým mírně vypouklým bříškem, nevešla. Nemohla se dočkat, až daruje život budoucímu králi říše.
Bolest, mihlo se jí opět myslí. Nebylo to to jediné co se ten den odehrálo. Možná, že měla se svým rozhodnutím a silnou důvěrou ještě pár let počkat, neboť netušila, že do sňatku manželského jejího vysněného prince ženou povinnosti. Stejně tak jako chuť strkat jazyk do úst cizích žen. To byla další věc...
Moc... i přesto to všechno se snažila jeho lež a manželskou zradu vydržet. Chtěla dát svému nenarozenému dítěti šanci na hezký život šlechtice, nikoli bastarda. Proto je stále po těch patnácti letech tady. Její manžel je mrtvý a sen se jí pomalu plní. Syn zítra usedne na trůn a celá říše jim konečně padne k nohám. Už je povede pravý muž a v pozadí bude za nitky tahat jeho matka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | 16. ledna 2013 v 20:31 | Reagovat

Máš to moc hezký :-)

2 Katie Katie | Web | 17. ledna 2013 v 13:19 | Reagovat

Páni, moc povedené ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama