TT - Zrcadlo - Ilon-Ká**

19. ledna 2013 v 16:54 | Ilon-ká** |  TT - Příspěvky

Vesmír

Je noc a já zase nemůžu usnout. Vykradu se na balkón a lehnu si na lehátko, které tam máme. Miluji noc. Miluji dívání se na nebe, protože mě to naplňuje radostí a pocitem, že tu nejsme sami.
Většina lidí vidí jen hvězdy, které se třpytí na obloze. Ale já ne. Vidím, duše. Duše zemřelých, které nás ochraňují na naši pouti zde na zemi. Lpí na nás a my můžeme mít pocit, že nejsme sami. Pokaždé, když se podívám na měsíc, uvědomím si krásu našeho světa, která ale bohužel upadá. Lidé se o naši Zemi neumí starat a ničí jí. A to ničí i mě.
Proč jsou lidé tak nechápaví? Válčí mezi sebou a neuvědomují si, že ničí to jediné co máme. Kam potom půjdeme? Nebo proč jsme vyrobily atomové bomby? Jeden mylný pohyb a my umřeme.
Nekonečno. To mě napadá, když vidím noční oblohu. Co když ještě někde jsou, nějací živočichové? Možná už chápou jak se chovat k Zemi. Mohly by nám pomoct, mohly by nám otevřít oči, protože to potřebujeme jako sůl.
Z mého snění mě vytrhne hlas mého brášky.
,, Zase se kocháš oblohou?" Zeptal se udiveně.
,, Ano, a přemýšlím." odpovídám tiše.
,, Víš, chtěl jsem se ti k něčemu přiznat." Bratr si sedl k mým nohám a začal povídat.
,, Víš proč se mi nelíbí dívání se na oblohu, stehně jako tobě? Ne že by se mi to nelíbilo, ale mě to rozesmutňuje. Ty hvězdy mi připomínají smrt. Uvědomuji si díky nim, že všichni umřeme, mamka, já, ty. Ale to já nechci. Nechci,aby mi umřela mamka. Mám ji moc rád. Proto se nedívám na noční oblohu." řekne mi a po tváři mu sjíždí kapka slzy.
Obejmu ho. sedíme tam v objetí a díváme se na oblohu. Každý se zaobíráme svými myšlenky, které patří noční obloze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | Web | 20. ledna 2013 v 19:38 | Reagovat

moc hezké! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama