Já jsem...||Clara Black

25. října 2013 v 10:05 | Berry L. |  Já jsem
Tákže lidičkové, abychom měli adminky z krku, rozhodla jsem se vyzpovídat naší Clarušku :D. Otázky jsem vymýšlela dost dlouho a její odpovědi jsou fakt dobrý! :D1. Ahoj Claro. Takže jsi byla vybrána, jako další oběť, abychom měli vyzpovídané adminky. A na co, bych se tě chtěla zeptat, jako první: Tak hlavně na to, proč Clara Black? Jak jsi k tomu jménu došla a proč se ti líbí?
Také tě zdravím, Berry!
Proč Clara Black? No, Clara - to je myslím dost jasné, protože se ve skutečnosti jmenuju Klára, ale nesnáším tuhle českou zpotvořeninu toho jména. Clara - to zní mnohem, mnohem líp. A to Black? Black je v angličtině černý, černá - a já jsem taková černá, proto. Také proto, že je to jméno, které je mi velice blízké.

2. Už mi nějakou dobu pomáháš s klubem, myslíš si, že je všechno tak jak má být?
No ano, myslím si, že je všechno tak, jak má být. Podle mě je klub snad v tom nejlepším stavu, v jakém by mohl být.

3. Píšeš moc dobře, kde na to všechno bereš inspiraci?
Díky J Inspiraci beru všude možně. Ať už z knih, které čtu, z povídek, které čtu, nebo i z toho, co běžně vídám - dost často čerpám inspiraci z vlastních zážitků nebo i vzpomínek. Nebo ke mně inspirace přichází zcela nečekaně - a ve velice zvláštní zjevení. Často získávám nápady, když na mě někdo mluví.

4. Když už jsme u toho, tak jak si se vlastně dostala ke Klubu pisálků? Přes něčí blog nebo si na klub jen tak narazila? A co tě vedlo k tomu, aby ses sama nabídla na výpomoc?
Nepamatuju si to přesně, ale myslím, že to bylo přes nějaký blog. Pamatuju si tu krásnou hýbací ikonku Klubu pisálků, ta se mi moc líbila, tak jsem ni jednoduše klikla a zkusila jsem štěstí. Vydařilo se. Když jsem si na facebooku všimla toho tvého statusu, tak jsem se bez přemýšlení přihlásila proto, že jsem moc chtěla takhle pomáhat. Nejen, že jsem ráda, když můžu nějak pomoct, ale navíc mě to moc baví.

5. Jsi spíše introvert nebo extrovert?
Jednoznačně introvert, ale v poslední době si tím přestávám být jistá, protože se každou chvíli chovám jinak a začínám si dost protiřečit, když jde o mojí povahu a chování.

6. Kdyby sis mohla vybrat, žila by si raději ve svém dokonalém světě bez jediné chybičky a jediných problémů, kde by si všech svých cílů, přání a snů dosáhla lusknutím prstů nebo bys raději zůstala v naší realitě a svých snů a cílů a splněných přání dosáhla svou vlastní snahou a prací?
Určitě bych brala druhou možnost, protože není nic lepšího, než když se vám po spoustě práce konečně něco podaří! Je to rozhodně lepší, než mít všechno díky jednomu lusknutí prstu. Člověk by se takhle připravil o ten úžasný pocit naplnění, který přichází po dobře odvedené práci. A krom toho, luskat prsty neumím.

7. Poslední dobou začíná tvůj blog hodně spolupracovat s různými nakladatelstvími, jak vlastně stíháš číst všechny ty knihy, co ti chodí, abys měla recenze do daného termínu?
No… prozradím vám tedy tajemství, díky kterému všechno stíhám číst a zrecenzovat… Já totiž čtu ve škole - a převážně v noci. Vážně, čtu v noci. Obvykle tak do druhé hodiny ráno, protože brzy ráno vstávám a živoucí mrtvola toho na dílně moc neudělá. A krom toho, čtu dost rychle. Městečko Pines nebo první díl Percyho Jacksona jsem přečetla za jedno dopoledne.

8. Kdybys mohla vyřešit jeden jediný problém ať už jen tvůj či globální, co by to bylo?
Kdybych měla takovou možnost, tak bych zachránila všechna zvířata světa, která jsou v ohrožení. Ať už ohrožené druhy, nebo zvířata, kterým někdo ublížil, nebo je vyhodil - o všechna bych se postarala. Copak jsou lidé opravdu tak bezohlední? Zvířata jsou téměř jako lidé. Žijí, rostou, musejí jíst, cítí - a dokonce i chovají city! Všechna zvířata bych zachránila a měla bych klid v duši.

9. Jaká z tvých vlastních povídek je tvou nejoblíběnější? A z povídek jiných blogerů je která tvou nej?
Ze svých povídek mám jednoznačně nejraději trilogii Restaurant, protože je celá tahle trilogie plná emocí, které jsem v sobě dusila, když jsem to psala. Restaurant je vlastně něco, jako skříňka s mými tajnými myšlenkami, které by nikdy neměly být odhalené - proto jsou skryté v těch povídkách, které do této trilogie patří.
Z povídek jiných blogerů mám jednoznačně nejraději Prach, ale to ty přeci víš, Berry! :) Jsem na Prachu neuvěřitelně závislá - a ani to není žádná novinka :)

10. Já moc děkuju za předchozí odpovědi a chtěla bys něco dodat? Třeba, že se přidáš k propiskové mafii? :D

Chtěla bych dodat jen to, že je vážně super být druhou obětí téhle rubriky, když jsem říkala, jak jsem ráda, že na mě nedojde :D. A k tvojí propiskové mafii se přidám moc ráda, potřebuju nějakou přihlášku? :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adelle Adelle | Web | 25. října 2013 v 12:17 | Reagovat

HA! Tak vidíš, že jsi taky přišla na řadu! :-D

2 Clara Black Clara Black | Web | 25. října 2013 v 12:59 | Reagovat

[1]: Měla jsem smůlu, no :-D

3 Ami Ami | E-mail | Web | 25. října 2013 v 13:30 | Reagovat

Úžasné otázky a odpovědi :-)
Těším se na další obět :-)

4 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 25. října 2013 v 20:32 | Reagovat

Taky čtu rychle.. Ale jak ses dostala k těm nakladatelství atd? :)
Jinak zajímavé odpovědi i otázky.. :-)

5 Clara Black Clara Black | Web | 25. října 2013 v 22:18 | Reagovat

[4]: Dostala jsem se k nim velice jednoduše. Jednoduše jsem je oslovila, jestli by neměli zájem o spolupráci :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama