White Raven (díl třetí) - povídka od Unknown

19. března 2014 v 20:45 |  Tvorba členů

Byla jsem zády přitisknutá ke kuchyňské lince a s děsem sledovala otce, který stál s vyvalenýma očima přede mnou. Pomalu skláněl hlavu dolů, jak se snažil pochopit, co se právě událo. Ještě že byl opilý. Nestihl ani reagovat. Nedokázal ani instinktivně vytáhnout nůž, který měl zaražený hluboko pod hrudním košem a jehož držadlo jsem měla stále v ruce.

Do dlaně mi stekl teplý proud jeho krve a kapkách pokračoval na podlahu. Při dopadu na zem dělaly neuvěřitelný hluk, jako by někdo bil na dveře a chtěl přerušit tuto šílenou scénu. Kéž by se to stalo. I kdyby mě měli zavřít do polepšovny, i kdybych měla jít do děcáku.

Cokoliv, co by přerušilo jeho pohled do mých očí, když mu z těla vyprchával život. A ke všemu mou rukou. Jeho ztěžklá víčka zpomaleně a nesynchronizovaně zamrkala. Udělal pár vrávoravých kroků zpět a narazil do jídelního stolu, ze kterého popadalo několik prázdných lahví ginu. S třeskotem se rozbily o podlahu. Zvuk rozřízl tu hustou mlhu, která obklopovala mou mysl a dovolil mi tak znovu se nadechnout. Rychle jsem zalapala po dechu a na chvíli odvrátila pohled od obtloustlého chlapa, co přede mnou umíral.

Doba, po jakou jen stál a zíral na mě, se zdála být nekonečná. Jeho tvář slabě osvětlovalo měsíční světlo přicházející popraskanými skleněnými tabulkami okna a dávalo celému výjevu ještě děsivější podobu. Jeho grimasy se měnily z překvapené přes zděšenou na zlostnou. Pomalu zvedl roztřesenou ruku k noži těsně pod pravou stranou hrudníku, opatrně ho uchopil a vytáhl ven. Omámeně na něj zíral. Jako by snad nechápal.

O něco pevněji jsem stiskla okraj linky, na kterou jsem byla namáčknutá, abych byla co nejdál od něj. Jeho zmatený výraz ve mně vyvolával mnohem větší hrůzu než pomyšlení, že jsem ho zabila. Jako by snad nerozuměl tomu, co se právě událo. Zatnula jsem zuby.

Zvedl pohled od zkrvavené zbraně ke mně. Něco neslyšně zamumlal, poté ztuhl ve stoje. Jeho pohled zeskelnatěl. Nůž mu vypadl z ruky. Skácel se na zem. Dopadl na bok a celé jeho obtloustlé tělo se zavlnilo. Skončil s obličejem vzhůru, takže slepě hleděl někam do stropu.

A byl mrtvý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama