Královna Zimní skály - povídka od Sidney

23. července 2014 v 0:11 |  TM - Příspěvky
Příspěvek na měsíc červenec, téma naděje.
Mohutný a divoký vítr bouřlivě duní a odvání sníh mezi opadanými stromy. Doprovází ho velká bouře. Za chvíli nebude vidět na krok, jen vlčí oči skrz sníh zářivě svítí.
Namáhavě jedna žena s dítětem utíká mohutným lesem. Zdá se, jakoby před něčím utíkala. Žena se otočila, pronásledovali ji vlci. Jejich bílé tesáky se zahryzly ženě do lýtka a ona v sebeobraně začala po vlcích házet klacky. Vlky to ale neodradilo, stále se na ženu vrhali. Roztrhali jí šaty, šál přes ramena zahodila v běhu a v lese byla zima. Slzy jí tekly po tvářích a bolestně ječela. Zatím co vlci jen vrčeli. Dítě v běloučkém a teploučkém pytlíku pověsila na větev. Dítko se schoulilo a vypadalo to jako bílá kukla motýla na stromě. Vlci se zahryzli ženě i do boků a ona poklekla vstříc osudu. Brzy na to spadla zakrvácena na studený sníh. Nebránila se, co se mělo stát stalo se. Vůdce smečky si stoupl na její hrudník a vrčel jí do obličeje. Vlasy, šaty, tělo vše bylo od krve. Žena pohlédla vzhůru a to byl její poslední pohled. Umřela, ale hnědé oči byli stále otevřeny. Vlci se začali drápat po dítěti, stále jim to nebylo dost. Dítko začalo plakat, tím přivolalo samotnou královnu Zimní skály.


Mladá žena stanula v bílých šatech a zeleném kápi. Hnědé vlasy jí sahaly až ke kolenům. Její bílá tvář se usmívala. Vlci se zalekli a utekli. Přes zvuk silného větru se ozvala melodie. Znělo to jako harfa a nějaká flétna. Najednou se k tomu přidal i vysoký ženský zpěv. Královna přistoupila k dítku a vzala jej do náručí. Obličejík mělo zrudlý, slzičky na tvářích a špulilo spodní ret. Královna ho pohladila po tvářičce a ono na ní upřelo své modré oči. "Nedovolím, abys ztratilo naději. Od této chvíle jsi mým dítětem, jsi dítětem téhle skály. Nikdo ti zde neublíží, nesmí. A tvé matce dopřeji klid." Poklekla k ženě a zavřela jí víčka. Její tělo se rozplynulo, ale její duše našla klid. Královna s dítětem odešla tam, kde jim nikdo neublíží.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama